Prečo mať po ruke ochranné pomôcky
Predstavte si, že sa vám upchá odpad na toalete, a vy sa hneď vrhnete do práce, začnete šťuchať do odpadu gumovým zvonom, až bude odpadová tekutina striekať na všetky strany. Budete mať mokré ruky a po celý čas budete kontaminovaní cez pokožku patogénnymi baktériami.
Alebo sa vám upchá odpad v kúpeľni pri sprchovaní vo vani, tak chytíte gumový zvon, a v stoji vo vani, samozrejme naboso, budete vykonávať to isté, ako na záchode. Kontaminovaná voda, v ktorej bosky stojíte, sa postará o prienik baktérií cez pokožku do krvného obehu, a ako to celé skončí? Napríklad tak, že sa vám na druhý deň urobí zle od žalúdka a celý deň prezvracíte a presedíte na záchode s hnačkou. Niekedy sú dokonca baktérie také agresívne, že skončíte v nemocnici. Pokiaľ sa teda púšťate sami do čistenia odpadov, pracujte vždy s ochrannými pomôckami.
Neznášate zápach
Tí z vás, čo vyslovene neznášajú zápach z odpadového potrubia, by mali radšej na čistenie odpadov, teda krtkovanie v Bratislave, volať odborníkov. Nepokúšajte sa ani o to, sami demontovať kuchynský sifón pri dreze, môžete sa povracať, a to vám určite za to nestojí. Zatiaľ čo inštalatéri vykonajú dôkladnú očistu odpadov, vy pri tom byť nemusíte a vaša asistencia tu nebude nutná.
Nič tam radšej nestrkajte
Strkať do odpadového potrubia rôzne predmety, aby ste ho prerazili, je pochabý nápad. Môžu tam uviaznuť a už ich nevyslobodíte von. A to by znamenalo naozajstný problém, pretože by ste museli vykonávať demolačné práce, a to by rozhodne nebola lacná záležitosť. Niektorí blázni môžu do záchodu napchať napríklad elektrikárske péro, a potom sa čudujú, že nejde vytiahnuť von, tak si ešte vypomôžu ďalším perom, a uviaznu tam obe.
Zapamätajte si, že do záchodu sa nič strkať nemá, a že pokiaľ nepomôže gumový zvon, tak v ďalšej činnosti nepokračujte a zavolajte odborníkov, ktorí majú k dispozícii takú techniku, čo je na čistenie odpadov priamo určená.